Kariérové a výchovné poradenstvo

Kam na strednú

Odporúčame Vám navštívíť stránky www.kamnastrednu.sk a prehliadky škôl Vám pomôžu pri výbere strednej školy.

Možnosti vyhľadávania škôl

Stredné školy sa dajú vyhľadať podľa viacerých kritérií: lokalita, typ školy, zriaďovateľ, odvetvie.

Vyhľadávanie podľa povolania: do vyhľadávacieho okna je možné zadať názov povolania, ktoré chce študent v budúcnosti robiť (napr. murár, programátor …) a zobrazia sa školy, ktoré na toto povolanie pripravujú študentov.

V profile každej školy je možné vyhľadávať podľa odborov (študijný, učebný, nadstavbové štúdium)

profily sú založené na videách, ktorými sa prezentujú stredné školy pred svojimi  návštevníkmi

Kariérovým poradcom na škole je Mgr. Eva Gáborová, ktorá poskytuje poradenstvo v nasledovných oblastiach:

• profesijná orientácia pre žiakov a ich rodičov
  • pomoc s vypĺňaním, kompletizovaním a zaslaním prihlášok na všetky typy stredných škôl vrátane osemročných gymnázií

Kontakt na kariérneho poradcu:

Mgr. Eva Gaborová - kariérový poradca

Konzultácie v pondelok: 14,00-15,00