Cambridgské certifikáty

V spolupráci s British Council  pripravujeme našich žiakov od tretieho ročníka na cambridgeské skúšky Young Learners English tests – YLE. Su určené pre deti vo veku od 6 do 12 rokov.

Testy sa skladajú z troch úrovní náročnosti, ktoré pozostávajú z troch častí: počúvanie, čítanie/písanie, rozprávanie. Testovanie žiakov prebieha priamo na pôde školy /v prípade dostatočného počtu záujemcov/, čím sa žiaci vyhnú zbytočnému stresu v prípade písania v neznámom prostredí. Vyplnené testy sa zasielajú priamo Cambridge univerzite, kde sú následne vyhodnotené a výsledky testov sa zasielajú späť do niekoľkých týždňov.

Dosiahnutý výsledok testovania na medzinárodnej úrovni bude pre Vás rodičov určite užitočnou informáciou o jazykových schopnostiach Vášho syna alebo dcéry rovnako ako účasť na testovaní je motiváciou pre Vaše dieťa pretože všetci kandidáti sú odmenení certifikátom. Žiaci zároveň získajú skúsenosť, ktorá im pomôže pri skúškach vyššej náročnosti v budúcnosti. Testy sú spoplatnené.

Od II. stupňa pripravujeme žiakov na možnosť získania  uznávaných cambridských certifikátov PET.